FOTOGALERIE


Řízená degustace vinařství African Pride Wines

Autor: L.K | Diskuse

V  restauraci Kulový blesk v Praze proběhla degustace jihoafrického vinařství African Pride Wines. Ochutnávku vedli pánové dr. Votruba s kolegou, kteří byli vína v únoru osobně u vinaře vybírat. Během ochutnávky pak dokázali vyprávěním  o vinařství a jihoafrické republice navodit příjemnou atmosféru.
Ochutnávaly se vína z řad Foot print, Cape Grace a Lady Anne Barnard. 

Podávala se tato vína:

- Semillon-Chenin blanc 2008 Cape Grace

- Chardonnay 2008 Footprint

- Sauvignon blanc 2007 Footprint

- Pinotage rosé 2008 Footprint

- Pinotage-Merlot 2008 Cape Grace

- Cabernet Sauvignon 2007 Footprint

- Shiraz 2007 Cape Grace

- Syrah 2006 Lady Anne Barnard

- Cabernet Sauvignon 2006 Lady Anne Barnard

- Cabernet Sauvignon 2005 Lady Anne Barnard

Není asi důležité, které víno bylo dle mého názoru favoritem, z druhé strany mně, stejně jako loni, zaujal Pinotage rosé z řady Footprint.

Pánský růžák, jak ho nazývá dr. Votruba, je se svými 14,5 % alkoholu a sytou tmavě růžovou barvou, skvělou vůní a chutí po jahodách skvělým společníkem na horké letní dny. Alkohol je možná trošinku vyšší, ale tak už to u vín z této destinace bývá.

Třeba je to ideální adept na ,,Rose on the rock". Málo vína na kostku ledu, tak aby se víno příliš nenaředilo a bylo pořádně vychlazené. Je to v poslední době velmi populární styl pití hlavně růžových vín, který je velmi často diskutován. Ostatně vyzkoušejte a napište nám své zkušenosti. Hezké léto se sklenkou dobrého růžového v ruce.


< zpětTOPlist