FOTOGALERIE

> více foto


32. ročník Pochodu slováckými vinohrady

Autor: J.H | Diskuse

Procházka podzimní přírodou. Stromy se zabarvují do nádherných tónů, sluníčko hřeje a procházka podzimním vinohradem je krásným zážitkem. Takže vzhůru na Slovácký pochod.

Pochod se bude konat již tradičně druhou sobotu v říjnu, dne 11. října 2008.
Vypsán opět na trasách 17 a 25 km se startem na žel. stanici Rohatec na trati č. 330, Břeclav  - Přerov. Start bude otevřen od 7:00 hodin do 10:00 hodin. Cíl trasy je u železniční zastávky Mutěnice-zastávka od 12:00 do 17:00 hodin.

Trasa 9 km pro rodiče s dětmi startuje od 9:00 hodin do 11:00 hodin a cíl má společný s delšími trasami od 12:00 hodin do 17:00 hodin.

Startovné na všech trasách je 20 Kč pro dospělé a 10 Kč pro mládež do 15 roků.
Na trati nejsou kontroly, pořadatel nezabezpečuje dopravu zavazadel z místa startu do cíle

Pochod slováckými vinohrady“ vznikl jako řada dalších dálkových pochodů v sedmdesátých letech 20. století. Při založení tradice byl stanoven termín na druhou sobotu v měsíci říjnu daného roku. Proto se první ročník, tehdy ještě nazvaný „Putování slováckými vinohrady“ v roce 1977 konal dne 8. října. Po trase Dubňany – vrch Vyšicko – mutěnické vinohrady – les Kapánsko – bojanovické vinohrady – Mikulčice se ho zúčastnilo 116 členů i nečlenů odboru z Hodonína a okolí.

V dalších ročnících byla účast v podstatě vždy závislá na počasí na přelomu měsíce září a října. Trasy pochodu se v prvních ročnících měnily, postupně se ustálily na délkách 17 a 25 km. Start obou tras je na železniční stanici Rohatec, cíl vždy na zastávce Mutěnice-búdy, nyní nazvané Mutěnice-zastávka. Trasy vedou částečně lesem Hodonská a Bzenecká Doubrava, částečně poli a vinohrady, přes areál vinných sklepů „Pod Šidleny“ u Milotic a „Pod Dubňanskú horú“ na pomezí katastru obcí Dubňany a Mutěnice, do oblasti „Pod búdami“ v Mutěnicích.

Pro zájem turistické veřejnosti je od ročníku 2001 vypsána trasa pro rodiny s dětmi, dlouhá 9 km, se startem i cílem na žel. zastávce Mutěnice-zastávka.

Více info na http://hodonin.kct.cz/pochod.html


< zpět


počet příspěvků: 0

 
TOPlist